محتوای مقاله

سیدنی — رودخانه های گرمسیری شمالی استرالیا برای تمساح آلوده مشهور هستند ، بنابراین ظاهر مهاجرت نهنگ کوهان دار در یک آبراه تا به دانشمندان دریایی baffled ، که فرض آنها به سادگی در زمان به نوبه خود اشتباه و گیر کردم.

جیسون فاولر بوم شناس دریایی دو هفته پیش سه نهنگ را در یک سفر ماهیگیری با دوستانش کشف کرد. او و پنج دوست در رودخانه تمساح شرقی در حدود ۲۶ کیلومتر (۱۶ مایل) داخلی در پارک ملی کاکادو در شمال دورافتاده کشور دریانوردی می کردند که آلویی از آب رودخانه گلی را دید.

فاولر گفت: «من به خدمه ام زنگ زدم، «دلفین!» اما در پشت ذهنم فکر می کردم که این دلفین نیست، این خیلی بزرگ است.

“من می دانستم که آنها humpbacks (اما) من نمی توانستم خودم را متقاعد آن را در واقع یک نهنگ تا کنون تا یک رودخانه گلی گرمسیری است که پر از تمساح بود.”

هامپبک ها دوست دارند حداقل ۳۰ متر (۱۰ فوت) عمق در دریای آزاد باشند، اما آن ها در یک «سوراخ» ۱۵ متری در رودخانه ای که در غیر این صورت ۵ تا ۶ متر بود گیر کرده بودند، ظاهر شدند و اضافه کردند که این اولین مورد شناخته شده نهنگ ها در زیستگاه داخلی گرمسیری است.

پارکس استرالیا در یک فیس بوک گفت به نظر می رسد برخی از نهنگ ها از آن زمان به بیرون از رودخانه راه یافته اند و تنها یکی باقی مانده است. این منطقه خروج در اطراف منطقه قرار داده بود به عنوان کارشناسان تصمیم گرفتند که آیا به مداخله.

در این آمده است: «آخرین چیزی که ما می خواهیم برخورد بین یک قایق و نهنگ در آب هایی است که تمساح ها در آن رواج دارند و دید در زیر آب صفر است.»

فاولر فکر می کرد بعید است نهنگ ها به دلیل اندازه شان مورد حمله تمساح ها قرار نبرند.

او می گوید: «ما امیدواریم که آنها دوباره راه خروج خود را به دریا پیدا کنند اما شما واقعا نمی دانید در این وضعیت چه اتفاقی خواهد افتاد.»

“سوال بزرگ در ذهن من این است: شب ها چه اتفاقی می افتد؟ چه اتفاقی می افتد زمانی که آنها می خواهند به استراحت و آن را آسان دانستن که آنها توسط این تمساح های بزرگ پهلو؟” (Reporting by Byron Kaye; ویرایش توسط مایکل پری)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im