ویسکی شبکه منحصر به فرد رقیق آمریکا ویسکی

فراموش نکنید که خسته قدیمی, قهوه, حلقه اثر: “ویسکی شبکه” در جدید گرما [Ars Technica] “استوارت ویلیامز استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه لوئیزویل در کنتاکی متوجه یک روز که اگر او رقیق شده یک قطره از بوربن و اجازه دهید آن را تبخیر تحت شرایط کنترل شده با دقت آن را تشکیل آنچه که او از نظر یک “ویسکی وب”: رشته های نازک است که به صورت های مختلف شبکه مانند الگوهای شبیه به شبکه ای از رگ های خونی است. شیفته او تصمیم گرفت برای بررسی بیشتر با انواع مختلف آب میوه گلابی—به علاوه یک بطری گلنلیوت Scotch whisky برای مقایسه. این پروژه مناسب برای فرصت مطالعاتی ترک به مطالعه colloids (ذرات معلق در یک رسانه مانند Jell-O, خامه, شراب و ویسکی) در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی. اساسا این همان مکانيسم عنوان “قهوه حلقه اثر” زمانی که یک مایع تبخیر شده و مواد جامد است که محلول در مایع (مانند قهوه) فرم ثبتشده حلقه. این اتفاق می افتد به دلیل تبخیر رخ می دهد سریع تر در لبه از در این مرکز است.” [گالری تصویر][کاغذ: چندمقياسی Self-Assembly of متمایز Weblike سازه]
ارسال شده توسط صدای فش فش (4 نظر تعداد) 2 کاربران مشخص شده این را به عنوان یک مورد علاقه
من کشف کرده اند جذاب ناهنجاری در رفتار رئیس یک پاینت تنومند. من باید البته نیاز به چند بشکه بشکه از امپراتوری روسیه برای تحقیق بیشتر به نفع بشریت است.
ارسال شده توسط pompomtom در 7:15 AM در مارس 29 [1 علاقه]
من می خواهم به پیشنهاد نگاهی به اجزای شیمیایی جین قطرات در پایین شیشه ای. من بیش از حد نیاز بسیاری از بطری های مختلف جین برای تحقیقات من.
ارسال شده توسط صدای فش فش در 7:20 AM در مارس 29
> به علاوه یک بطری گلنلیوت Scotch whisky برای مقایسه

بازگشت در روز نوشیدن شما نمی خواهد باور چگونه بسیاری از بار من با استفاده از این عبارت.
ارسال شده توسط glonous keming در 7:29 AM در مارس 29

دانشگاه کنتاکی پیشبرد بوربن علوم
ارسال شده توسط Merus در 7:36 AM در مارس 29

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im