محتوای مقاله ادامه یافت

سینگ گفت: بسیاری از خانواده ها آنقدر فقیر هستند که نمی توانند از عهده آزمایش برآیند. وی می گوید: «اگر این کار ادامه پیدا کند، اوضاع بدتر می شود.

وی افزود: امسال به ویژه پس از اعمال قفل، مرده زایمان های زیادی صورت گرفته است.

سرمایه گذاری بیشتر

وزارت بهداشت فدرال هند به درخواست های مکرر برای اظهار نظر و داده های مرده سازی در سراسر کشور پاسخ نداد.

این وزارتخانه به عنوان بخشی از دستورالعمل های قفل کردن گفت که خدمات پیش از تولد باید به صورت پیاده روی در مراکز بهداشتی دولتی با قوانین دوری اجتماعی ارائه شود.

هارن واردان، وزیر بهداشت در ماه فوریه گفت: این وظیفه ماست که اطمینان حاصل کنیم که زندگی یک زن باردار در معرض خطر غیرضروری قرار نمی گیرد.

اما با گسترش COVID-19 و بیمارستان ها شروع به دست و پنجه نرم کردن کردند، موارد سختی بیشتری که زنان باردار را در بر می گرفت روشن شده است.

در ماه ژوئن، زنی که هشت ماه باردار بود، پس از رد شدن توسط هشت بیمارستان، در نزدیکی دهلی نو درگذشت.

یک ماه بعد، یک نوزاد هنگامی که زنی در یک اتریکشاو در بنگالورو زایمان کرد، پس از آن که سه بیمارستان گفتند به دلیل کمبود تخت نمی توانند او را اعتراف کنند، درگذشت.

آپارنا هگد، متخصص اوروژنکولوژیست، خواستار سرمایه گذاری اضافی فوری در بهداشت و درمان اولیه و بهبود روند ارجاعات شد و از مقامات خواست شکاف های احتمالی را که می تواند زنان را در معرض خطر بالاتری قرار دهد، شناسایی کنند.

هگد، بنیان گذار آرمن، یک موسسه خیریه بهداشت مادر و کودک می گوید: «(در غیر این صورت) وقتی همه گیر می آید، واقعاً می آید و به شما ضربه می زد و تمام شکست هایتان را افشا می کرد.»

گائوتام که در هفت ماه باردار بودن نوزادش را از دست داده است، روزهایش را صرف غم و اندوه از دست دادن می کند که ازدواج او را نیز تیره و تار کرده است.

“شوهرم مرا به خاطر آن سرزنش می کند و می گوید من در دوران بارداری بی دقت بودم… اما من همه چیز را برای نجات کودک انجام دادم.» (Reporting by Saruabh Sharma, Additional reporting and writing by Annie Banerji //news.trust.org)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im