صفر-کربن پمپ آب به نوبه خود پاکستان را بی ثمر کوه سبز

توسط سید محمد ابوبکر

GOJAL دره, پاکستان, مارس 29 (Thomson Reuters Foundation) – S کلبه در دست نایلا شاه به طور منظم پیاده روی دو مایل از خانه خود را به عنوان یک کشت باغ سیب بالا در کوه های خیبر روستا در شمال پاکستان است.

تنها دو سال پیش از آن شده اند که عملا غیر ممکن است به رشد سیب در این بخش از پاکستان 2500 متر (8,200 پا) در گلگت-بلتستان منطقه Gojal دره.

اگر چه Khunjerab رودخانه را فراهم می کند مقدار زیادی از آب برای کسانی که زندگی در دره زیر کشاورزان محلی استفاده می شود به هیچ وجه آن را دریافت کنید تا کوه-طرف.

اما نصب و راه اندازی هیدرولیک ram (آبی-ram) پمپ تغییر کرده است که. آن را مهار فشار جریان سریع آب مانند رودخانه به درایو یک سهم که آب سر بالایی بدون نیاز به هر گونه منبع قدرت است.

از آنجا که پمپ کار بدون برق و یا سوخت آنها ارزان به اجرا و تولید هیچ آب و هوا گرم کربن تولید گازهای گلخانه ای.

“قبلا ما استفاده می شود برای زنده ماندن در آب باران” گفت: شاه و وزیر یک محلی زنان در توسعه ،

“زمین استفاده می شود بی ثمر به آب نمی تواند برداشته از رودخانه و جریان حق در کنار منطقه” او گفت: حفر کردن علف های هرز از اطراف پایگاه های درختان جوان.

کم هزینه و پایدار سیستم های آبیاری مانند آبی-ram پمپ می تواند کلیدی برای کمک به پاکستان کوه جوامع انطباق با تغییر آب و هوا و درایوهای شدید خشکسالی و سیل در سراسر کشور کارشناسان محیط زیست گفت.

“دولت نمی تواند بزرگتر سیستم های آبیاری” گفت: حیدر رضا از گروه سبز WWF-پاکستان که نصب پمپ در خیبر ایجاد کرد دو سال پیش تحت یک پروژه led توسط مرکز بین المللی کوهستان یکپارچه توسعه (ICIMOD).

“اما این بالا-بهره وری سیستم های آبیاری که نیست گران تکنولوژی می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور بهبود معیشت جوامع محلی” او گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است.

تشویق نتایج, برنامه توسعه سازمان ملل به WWF-پاکستان بودجه اضافی برای نصب 20 بیشتر آبی-ram پمپ در 12 روستا.

هر پمپ متصل به یک سیستم آبیاری قطره ای ارائه می شود که سرعت ثابت و ملایم جریان آب به کوه بالا محصولات کشاورزی با استفاده از آب کمتر از بسیاری از سنتی آبیاری به روش.

پمپ کمک کرده اند احیای حدود 60 هکتار (24 هکتار) قبلا زمین بی ثمر بهره نزدیک به 300 خانوار رضا گفت.

خود را با طراحی ساده – به طور عمده متشکل از لوله و دو دریچه – معنی چند حرکت قطعات برای حفظ و یا تعمیر.

نگهداری از پمپ که هزینه تا 70,000 پاکستان روپیه ($430) برای ساخت و نصب آسان و مقرون به صرفه برای جوامع که استقبال از این سیستم ها جدید رضا اضافه شده است.

حرکت موسمی

دیدن پتانسیل کم هزینه آبیاری به کمک کوه جوامع دولت پاکستان سال گذشته به تصویب بودجه برای گلگت-بلتستان مدیریت آب بخش به نصب 50 آبی-ram پمپ همراه با 150 خورشیدی پمپ.

این سیستم باید به کمک آبیاری 1,050 هکتار از باغ در نزدیک به یک دوجین از مناطق با توجه به Mudassar مقصود دانشیار هماهنگ کننده برنامه در ICIMOD.

تلاش های دولت برای آوردن آب به ارتفاع بالا جوامع نیز ممکن است افزایش از خود طبیعت است.

کارشناسان آب و هوا پیش بینی تغییر الگوهای بارندگی در پاکستان می تواند در آینده حرکت فصل مرطوب و دور از آن در جنوب و دشت های مرکزی به شمال مناطق کوهستانی.

محمد عرفان طارق که به تازگی بازنشسته از پست خود به عنوان مدیر کل پاکستان تغییر آب و هوا, وزارت, گفت, دشت ممکن است در نهایت کمتر باران های موسمی از آنها در حال حاضر.

که می تواند منجر به افت تا 15 درصد در این کشور برداشت گندم, او اشاره کرد که بدون تعیین یک چارچوب زمانی.

“تغییر آب و هوا مؤثر است بخش کشاورزی در حال حاضر و ادامه خواهد داد به انجام این کار در آینده” او گفت:.

‘فرصت طلایی’

اگر باران نگه دارید در حال حرکت شمال که می تواند به افزایش فشار بر کوه کشاورزان به کشت بیشتر غلات مانند گندم و برنج گفت: علی Tauqeer شیخ سابق مدیر عامل رهبری برای محیط زیست و توسعه-پاکستان مستقل فکر می کنم تانک.

اما این امر می تواند یک اشتباه او هشدار داد.

تلاش برای تکرار این شرایط از مناطق مانند پنجاب در کوه ها را قرار داده و فشار بیش از حد بر روی زمین بالاتر است و می تواند منجر به جاری شدن سیل در دشت زیر, او گفت:.

“هندوکش و هیمالیا منطقه از پاکستان بسیار شکننده اکوسیستم و اگر آن را بی ثبات با توجه به ناپایدار شیوه های فرکانس و شدت پایین دست حوادث را افزایش می دهد,” او گفت:.

Pervaiz امیر مدیر غیر انتفاعی پاکستان مشارکت آب گفت: کوه کشاورزان باید به جای تمرکز بر روی محصولات است که مناسب به ارتفاعات بالا.

“بالاتر بارندگی در این منطقه کوهستانی ارائه می دهد یک فرصت طلایی برای رشد ارزش محصولات کشاورزی مانند گیلاس و سیب است که می تواند منجر به سود بیشتر,” او گفت:.

برای شاه و زنان دیگر کشاورزان در جامعه که فرصت طلایی ممکن است در حال حاضر وارد یک پمپ ساده سیستم را قادر می سازد که آب به جریان سربالایی.

به برخی از پول به عنوان آنها صبر کنید برای درختان سیب به بلوغ و میوه آنها را کشت سیب زمینی و نخود فرنگی را در فضاهای بین درختان شاه گفت.

“در ابتدا این کار سخت بود به زمین نازا بود و هیچ آب وجود دارد,” او گفت:. “(در حال حاضر) زمین تبدیل شده سبز است.”

($1 = 164.1200 پاکستان روپیه) (گزارش توسط سید محمد ابوبکر; ویرایش توسط Jumana Farouky و مگان کی رولینگ. لطفا اعتبار تامسون رویترز بنیاد خیریه دست از تامسون رویترز پوشش می دهد که زندگی مردم در سراسر جهان که مبارزه برای زندگی آزادانه و یا نسبتا. بازدید http://news.trust.org)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>